Zájem o byty v Hradci Králové stoupá

17. července 2006 v 0:52 | BOBOLIT |  CENY BYTŮ

Zájem o byty v Hradci Králové stoupá

Investoři budou stavět dál. Ceny zřejmě už neporostou. Ilustrační foto
Investoři budou stavět dál. Ceny zřejmě už neporostou. Ilustrační foto (Autor: MAFA)

Zřejmě i v příštích letech bude Hradec Králové patřit v Česku mezi města, kde roste nejvíc bytů. Investoři jsou se zájmem zákazníků o nové byty v krajském městě spokojeni a budou stavět dál.
Bytové domy vyrůstají na dosud volných plochách v Malšovicích, kde staví stovky bytů společnost IPB Real, či v Třebši, kde působí velkých firem hned několik. Na některých místech se objevily celé ulice rodinných domů.
"Probíhá tady řada velkých projektů současně. Ve druhé etapě je výstavba v lokalitě Plachta, začíná další část výstavby u Terroniku a za dveřmi je také rozvoj Podzámčí. Zároveň se v různých částech města staví desítky rodinných domů. Například právě na Plachtě, v těsné blízkosti nového sídliště společnosti IPB Real, probíhá výstavba více než dvaceti rodinných domů. Další jsou v Kuklenách či Věkoších," uvedl náměstek hradeckého primátora Josef Malíř.
V Podzámčí se začne stavět ještě v červnu
Velké změny čekají městskou část Podzámčí, kde v následujících dnech začne výstavba nového sídliště. Bytové a rodinné domy zaplní dosud volná prostranství na okraji města. "Za několika dnů, nejvýš týdnů, začne v Podzámčí výstavba inženýrských sítí. Hned poté bude následovat výstavba dvou bytových domů," sdělil Malíř.
V Podzámčí se chystá stavět hradecká společnost Fato, která tam vlastní zhruba polovinu pozemků. První dům, nazvaný Aries, již několik let stojí v sousedství restaurace Duran.
"Ještě v červnu chceme začít výstavbu dalšího domu, na kterou navážeme zhruba v září. Další dva objekty budou následovat v příštím roce a pokračovat budeme i v dalších letech. V každém domě bude přibližně dvacet bytů," řekl Jiří Buchta z Fata.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Stavitel Stavitel | Web | 22. srpna 2006 v 12:21 | Reagovat

"Investoři budou stavět dál. Ceny zřejmě už neporostou" ... inu, takže porostou.

2 Mike Mike | E-mail | Web | 26. listopadu 2008 v 23:18 | Reagovat

Asi ako vzdy, ceny sa uz asi nezastavia tak skoro.. :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama