Nájemné na Vysočině podraží nejvíce v Jihlavě

15. července 2006 v 21:13 | BOBOLIT |  CENY BYTŮ

Nájemné na Vysočině podraží nejvíce v Jihlavě

Činže v regulovaných bytech může vzrůst až o polovinu. Ilustrační foto

O několik stovek měsíčně si budou muset od příštího roku připravit lidé, kteří obývají byty s regulovanými nájmy. Růst nájemného, který má podle představ ministerstva pro místní rozvoj pokračovat až do roku 2010, se dotkne především Jihlavanů. Jejich regulovaný nájem se totiž nejvíce přiblíží tržnímu.
Za průměrný byt vydají v Jihlavě lidé na holém nájmu zhruba tři a půl tisíce korun měsíčně.
"Rodiče bydlí v bytě s regulovaným nájmem. Jsou v důchodu a nevím, jak to zvládnou. Asi jim budeme muset přispívat," říká Jitka Blažková.
Její rodiče za dvoupokojový byt vydají bezmála tři tisíce. Pokud k nim přičtou náklady na energie, sotva bude stačit jeden důchod. Vyžít budou muset z druhého.
V Jihlavě se regulované nájemné zvýší nejvíce v celém kraji. Od ledna bude podle kategorie bytu o 29,5 procenta do 57,1 procenta vyšší než je tomu letos. "Cenu 18,31 koruny za metr čtvereční jsme už od poloviny roku 2002 neměnili," vysvětluje Irini Jirků z odboru správy realit jihlavského magistrátu.
Výši nového regulovaného nájemného oznámila Jihlava jako první město v kraji ihned po stanovení stropních limitů ministerstva pro místní rozvoj. "Rada města využila navýšení nájemného v plné výši," uvedl mluvčí města Radek Tulis.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MaikelH MaikelH | E-mail | 17. ledna 2017 v 8:42 | Reagovat

I found this page on 19th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama