Na Šumavě vyrostou luxusní byty

15. července 2006 v 21:15 | BOBOLIT |  CENY BYTŮ

Na Šumavě vyrostou luxusní byty

Podobně jako v Krkonoších i na Šumavě brzo vyrostou domy s víkendovými byty.zvětšit fotografii...

Na Železnorudsku vyrůstají další víkendové byty. Staví se v lokalitě Sruby pod sedlem na Špičáku. V místech, která dříve využívali vojáci, teď budou trávit volno lidé z měst. Zájem o bydlení na Šumavě je obrovský.
Z někdejších armádních objektů, které řadu let chátraly a dělaly oblasti jen ostudu, nyní Lesní stavby Nýrsko přestavují byty. Bude jich tam padesát.
V horském středisku však apartmánové byty radnice příliš ráda nevidí. Právě kvůli nim na Železnorudsku už několik let platí stavební uzávěra. Kdo chce něco stavět či opravovat, musí mít souhlas zastupitelstva.
"Tihle lidé nám nic nepřinášejí. Neplatí poplatky z ubytování, nejdou k nám jejich daně, jídlo nakoupí ve městě. Tady neutratí žádné peníze," řekl na adresu majitelů víkendových bytů jeden ze zastupitelů Železné Rudy Václav Nový.
Z výstavby nových bytů nejsou nadšeni hoteliéři
Z víkendových bytů nejsou nadšeni ani majitelé hotelů a penzionů. Berou jim zákazníky, kteří by se za normálních okolností pravděpodobně ubytovali u nich. "Pravdou ale je, že víkendové byty vznikly většinou z budov, které by zřejmě jinak chátraly," nevidí na nich nic špatného Miroslav Ulč, který jezdí na Špičák pravidelně na dovolenou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mike Mike | E-mail | Web | 26. listopadu 2008 v 23:18 | Reagovat

No uznavam, vyzeraju super..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama